3D PRO

 

 

 

Maksymalny komfort termiczny i chłodna precyzja działania.  

 

3D PRO to połączenie inteligentnych zjawisk natury i zaawansowanej technologii produkcji dzianiny.

 

Innowacyjne koszulki 3D PRO są dokładnie tym, czego potrzebują pasjonaci biegania, jazdy na rowerze czy motocykliści. Ultralekkie i cienkie produkty zapewniają pełną swobodę ruchów i odpowiednią termoregulację podczas intensywnego biegu lub innej aktywności w wysokich temperaturach.

 

 

Zmaksymalizowany transport wilgoci

 

Nazwa kolekcji nawiązuje do technologii przestrzennej budowy dzianiny, która powstała w oparciu o ulepszony model trójwymiarowej siatki.

 

Jej konstrukcja została wzmocniona poprzez zastosowanie układu heksagonalnego, spotykanego w przyrodzie np. w budowie kryształu czy plastra miodu. Zwarta budowa siatki zapewnia doskonałą trwałość dzianiny. Struktura 3D znacznie zwiększa powierzchnię odbioru wilgoci oraz przyspiesza jej transport. Sześciokątny kształt komórek siatki przyspiesza przemieszczanie ciekłej wilgoci na zewnętrzną powierzchnię koszulki, gdzie cyrkulacja powietrza swoim działaniem niweluje jej nadmiar.

Nadmiar wilgoci na ciele powstaje naturalnie podczas aktywności fizycznej organizmu w wysokich temperaturach. Zainspirowani obecnymi w naturze zjawiskami kapilarnymi wykorzystaliśmy ich mechanizm, by zmaksymalizować efekt transportu wilgoci. Komórki siatki tworzą trójwymiarową porowatą strukturę. Trójwymiarowe ścianki tej struktury tworzą mikronaczynia przyspieszające skutecznie wydobywanie wilgoci na zewnątrz. W zbliżony sposób działa na przykład transport krwi przez naczynia włosowate w organizmie i przepływ wody w naczyniach roślin.

Dzięki temu w praktyce pot biegacza lub rowerzysty zostaje dosłownie wyciągnięty przez strukturę koszulki i pozostaje na jej powierzchni zamiast na skórze, co znacząco wpływa na większy komfort i poprawia wydajność intensywnej aktywności fizycznej w wysokich temperaturach. 

 

 

Zoptymalizowana wentylacja

 

W miejscach o wzmożonej potliwości zostały zastosowane precyzyjna strefy wentylacyjne, które tworzą specjalne kanały powietrzne.

 

Optymalną wentylację wspomaga również trójwymiarowa struktura koszulki. Przestrzenność budowy i porowata faktura powoduje, że koszulka nie przylega do ciała jak płaska powierzchnia. Umożliwia to znacznie lepszą cyrkulację powietrza wewnątrz trójwymiarowej struktury koszulki. Wytwarzająca się w ten sposób przestrzeń wypełniona powietrzem tworzy naturalną barierę i ochronę również przed wychłodzeniem organizmu.

 

Podwójne wsparcie termoregulacji organizmu

 

Ochrona przed wychłodzeniem równie skuteczna jak ochrona przed przegrzaniem.

 

Koszulki w technologii 3DPRO pozwalają na utrzymanie odpowiedniej temperatury ciała, ponieważ trójwymiarowa struktura koszulki pozwala na gromadzenie się warstwy powietrza i naturalnej ciepłoty ciała między skórą, a powierzchnią koszulki. Dzięki takiej strefie ochronnej, podczas aktywności o niskim stopniu wysiłku lub kiedy temperatura jest nieco niższa, użytkownik koszulki odczuwa przyjemne delikatne ciepło. Nie tracąc odpowiedniej temperatury ciała, użytkownik 3DPRO może utrzymać koncentrację na odpowiednim poziomie i zadbać m. in. o prawidłowe rozgrzanie mięśni podczas rozgrzewki. Przerwy w intensywnej aktywności powodują podobny efekt, który sprawia, że dłuższa aktywność o zróżnicowanym natężeniu nie stanowi problemu dla użytkownika 3DPRO.

 

 

Efekt chłodzenia - potwierdzony naukowo

 

Wyjątkowa trójwymiarowa struktura koszulki, połączenie doskonałej jakości przędz oraz idealne dopasowanie do sylwetki dzięki bezszwowej technologii zapewniają użytkownikowi prawdziwie odczuwalny efekt chłodzenia.

 

Przeprowadzony w warunkach laboratoryjnych test wysiłkowy wykazał bardzo wysoką skuteczność i funkcjonalność produktów z serii 3DPRO. Udowodniono w nim, że kiedy użytkownik koszulki 3DPRO pozostaje w fazie spoczynku temperatura na ciele rośnie, dzięki gromadzeniu naturalnej ciepłoty ciała tuż przy skórze. W warunkach aktywności sportowej ułatwia to i przyspiesza rozgrzanie mięśni np. podczas rozgrzewki. Rosnąca temperatura na koszulce w czasie coraz bardziej intensywnej aktywności spada wraz z efektywnym transportem wilgoci z powierzchni ciała na zewnątrz. Nadmiar ciepła i parująca z powierzchni ciała wilgoć zostają przemieszczone na zewnętrzną powierzchnię koszulki, a skóra dłużej pozostaje świeża nawet podczas intensywnej aktywności w warunkach wysokiej temperatury zewnętrznej. Koszulki z kolekcji 3DPRO są właściwą ochroną organizmu przed przegrzaniem, dzięki kompleksowemu wspomaganiu naturalnej termoregulacji organizmu.

 

Technologia bezszwowa

 

Zaawansowana technologia wykorzystana do produkcji dzianiny 3DPRO pozwala na powstanie bezszwowej konstrukcji produktu.

 

Perfekcyjne dopasowanie do sylwetki i przylegania do powierzchni ciała koszulki przekłada się na jeszcze większą funkcjonalność i wydajność koszulek. Dzięki bezszwowej technologii koszulki nie mają też żadnych elementów, które powodują podrażnienia czy otarcia. To  wielka zaleta zwłaszcza w trakcie długotrwałego wysiłku wymagającego ciągłego ruchu, który w przypadku koszulek 3DPRO nie powoduje zmiany dopasowania koszulki do ciała z upływem czasu. Kolejną zaletą bezszwowych produktów jest ich dokładność w dopasowaniu i pozostawienie pełnej swobody ruchów. Koszulki 3DPRO nie krępują i  w żaden sposób nie ograniczają ruchów i nie uwierają w żadnej strefie ciała.

 

Przyjemność i poczucie wolności w ruchu

 

W intensywnym biegu lub pędzie podczas jazdy rowerem uwalniasz swoje ciało od codziennych obowiązków i zajęć.

 

Dajesz sobie radość i gromadzisz energię łamiąc przyzwyczajenia organizmu. Niczym nieograniczona swoboda ruchów to podstawa przy intensywnej aktywności fizycznej. Dzięki koszulkom 3DPRO wykorzystasz pełnię swoich możliwości. Ich idealne dopasowanie i przyleganie do ciała nie tylko poprawia odbiór wilgoci z powierzchni ciała i ułatwia odpowiednią wentylację – gwarantuje również pełny komfort i wygodę, nawet podczas intensywnej, wymagającej wielu zmian dynamiki aktywności.

 

 

Efektowne i energetyzujące nowe kolory

 

Kolekcja 3DPRO została wzbogacona o nowe, intensywnie nasycone i pobudzające do działania kolory koszulek.

 

Trójwymiarowa struktura i specjalne strefy wentylacyjne zostały podkreślone harmonijnym połączeniem dwubarwnych przędz. Energetyczny pomarańczowy, klasyczny czerwony i niebieski to nowe propozycje dla mężczyzn. Dla kobiet ultralekki błękitny, neonowy malinowy i szlachetna purpura oraz bordo. 

 

Właściwości antyalergiczne i bakteriostatyczne

 

Funkcje termoregulacyjne oraz udoskonalony z pomocą odzieży transfer wilgoci uzupełniają także nie mniej istotne właściwości higieniczne.

 

Przędza polipropylenowa posiada właściwości  bakteriostatyczne, natomiast poliamidowa ma właściwości antyalergiczne. Dzięki najwyższej klasy surowcom koszulki pomagają w ograniczaniu wzrostu drobnoustrojów odpowiadających m.in. za powstawanie niepożądanych zapachów. Są też znacznie bardziej trwałe ponieważ minimalizują czynniki wpływające na zużycie odzieży – bakterie nie wnikają w strukturę koszulki, dzięki czemu produkt znacznie wydłuża swoją żywotność.

 

 

 

SPRAWDŹ KOLEKCJE OPARTE

O TECHNOLOGIĘ 3DPRO:

 

+ 3D Run PRO

+ 3D Bike PRO

+ 3D Motorbike PRO

+ 3D Base Layer PRO

 

 

ZOBACZ PRODUKTY  >>>